Reformer Pilates

Reformer Pilates direnci ve egzersiz çeşitliliği kişiye göre ayarlanabilir yatak benzeri bir platformdur.

Klinik Pilates

Klinik Pilates, bireysel ihtiyaçlarınıza göre oluşturulan güvenli ve etkili bir egzersiz metodudur.

Hamilelikte Pilates

Pilates, bebek ve anne için egzersizin en güvenilir formlarından biridir.

Pilates Metod

Pilates metodu gövdenin ana merkezinin yani lumbopelvik bölge stabilitesinin sağlanmasının önemini vurgulayan zihin ve beden merkezleme tekniğidir.

Core Align

İlham Verici, Ahenkli ve Kişiye Özel Bir Hareket Sanatı

TRX

TRX jiu jitsu kemeri ve paraşüt ağı kullanarak yarattığı sistemle, ismiyle uyumlu yolculuğuna başladı.

Bosu

Bosu denge eğitimi neredeyse her pozisyonda ve egzersiz çeşidinde sıkı bir denge eğitimi deneyimi sağlar.

MoTR

Kullanışlı tasarımı sayesinde sınırsız sayıda egzersiz programı oluşturmaya yardımcı olur.

Reformer Pilates

Reformer Pilates

Reformer Pilates direnci ve egzersiz çeşitliliği kişiye göre ayarlanabilir yatak benzeri bir platformdur. Tekerlekler üzerinde dönen bir platform ve bu platformun bağlı olduğu farklı direnç seviyesinde yaylar ve farklı bağlantı noktaları içerir. Duruşunuzu ayarlayabilmeniz için omuz blokları, egzersizi çeşitlendirmek için bulunan el ve ayak kayışları ve ayaklarınızı farklı seviyelere koyabileceğiniz barlar da reformer düzeneğinde bulunmaktadır. Görünüş itibariyle egzersiz yapmak için zor ve korkutucu görünse de, pilates egzersizlerinin çeşitlendirilip, kişinin kendi vücut ağırlığıyla ve mevcut durumuna göre tekrar sayısının belirlenebilmesi nedeniyle göründüğü kadar sıradışı ve zor bir deneyim olmadığını söylemek isteriz. Reformer kas tonusunun, esnekliğin, denge ve kas kuvvetinin arttırılmasında ve postürün düzeltilebilmesinde kullanılan akıllıca dizayn edilmiş bir pilates ekipmanıdır. Reformer’ın üzerine uzanabilir, oturabilir, diz çökebilir, ayağa kalkabilir ve böylece vücudunuzu istediğiniz gibi esnetip uzatabilirsiniz. Gerçekten çok yönlü kullanım imkânı sunan bu alet, vücuttaki tüm kasları aynı anda geliştirir. Ağırlık kaldırma, koşu bandı, bisiklet gibi egzersiz ekipmanları vücudun özel bir bölgesini kuvvetlendirmeyi hedeflerken Reformer üzerinde yapılan modifiye pilates yaylı sistemin üzerinde tüm vücut ağırlığını farklı direnç seviyesinde çekmeyi gerektirdiği için vücudunuzun güç evini yani karın kaslarınızı aktif bir şekilde kullanmanızı sağlar. Dolayısıyla vücut bütünlüğü ve dengesi sağlanarak sadece tek bir kas grubunu çalıştırmak yerine pek çok kas grubunu çalıştırmış ve vücudunuzu esnetmiş olursunuz. Reformer ile yapılan modifiye pilatese jumpboard adı verilen bir parça eklenerek kalp atışını ve dolaşımı hızlandıran ''kardiyo egzersizleri'' de programınıza ihtiyacınız halinde eklenebilir.

jumpboard

Reformer pilatese başlamadan önce klinik pilatesin 8 temel prensibini ve temel egzersiz pozisyonlarını doğru bir şekilde öğrenmek için fizyoterapistiniz birkaç seans mat pilates yapmanızı önerebilir. Bu, kişisel durumunuzun değerlendirilmesi, ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda alınacak bir karar olup, ilerleyen seanslarınızın daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

Stüdyomuzda Mat pilates, Reformer / Tower Pilates , CoreAlign , Bosu, TRX, Oov, MoTR ekipmanlarımız seans içinde gerekli ve yeterli etkiyi sağlayabilmek için kombine olarak kullanılabilmektedir.

gallery photo
gallery photo
gallery photo
gallery photo
gallery photo

Adres

Ilıca Mah. Palandöken Sok. No:4/B Narlıdere / İZMİR

Tüm hakları saklıdır - 2024 | Pt Dynamic.