Reformer Pilates

Reformer Pilates direnci ve egzersiz çeşitliliği kişiye göre ayarlanabilir yatak benzeri bir platformdur.

Klinik Pilates

Klinik Pilates, bireysel ihtiyaçlarınıza göre oluşturulan güvenli ve etkili bir egzersiz metodudur.

Hamilelikte Pilates

Pilates, bebek ve anne için egzersizin en güvenilir formlarından biridir.

Pilates Metod

Pilates metodu gövdenin ana merkezinin yani lumbopelvik bölge stabilitesinin sağlanmasının önemini vurgulayan zihin ve beden merkezleme tekniğidir.

Core Align

İlham Verici, Ahenkli ve Kişiye Özel Bir Hareket Sanatı

TRX

TRX jiu jitsu kemeri ve paraşüt ağı kullanarak yarattığı sistemle, ismiyle uyumlu yolculuğuna başladı.

Bosu

Bosu denge eğitimi neredeyse her pozisyonda ve egzersiz çeşidinde sıkı bir denge eğitimi deneyimi sağlar.

MoTR

Kullanışlı tasarımı sayesinde sınırsız sayıda egzersiz programı oluşturmaya yardımcı olur.

Klinik Pilates Nedir ?

Klinik Pilates, bireysel ihtiyaçlarınıza göre oluşturulan güvenli ve etkili bir egzersiz metodudur. Klinik Pilates, fizyoterapistler tarafından bel ağrısı ve kronik ağrıdan hipermobiliteye ve kronik yorgunluk sendromuna kadar geniş bir yelpazedeki yaralanma ve durumları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda elit sporcular ve dansçılar tarafından, temel hareket kalıplarını iyileştirmek, zindeliği ve performansı arttırmak ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı olmak için kullanılır. Vücudunuzun ihtiyaçları ve hareket hedeflerinize bağlı olarak seçilen egzersizler ile, Klinik Pilates hareketlilik, denge, denge, duruş ve genel işlevlerinizi geliştirir.

Neden Klinik Pilates ?

Klinik Pilates, her yaş için uygun, güvenli, etkili ve son derece spesifik egzersiz sistemleri sunar. Kas gücünüzdeki ilerlemeleri, vücut kontrolünüzdeki artışı , duruşunuzdaki düzelmeleri ve iyileşme seviyenizi görmenizi sağlayacak şekilde ilerleyebileceğiniz egzersiz aşamaları vardır. Postür analizi ve genel sağlık durumunuzun değerlendirilmesinden sonra yapmanızın sakıncalı olduğu veya egzersiz programınıza daha sonra eklenmesi uygun olan bazı egzersizler vardır, klasik pilates egzersizlerinin bu gibi durumlarda tercih edilmemesi gerekmektedir. Klinik pilates zorluk seviyesi ve egzersiz çeşitliliklerinin kişiye göre modifiye edilmesi prensibine dayandığı için yaralanma ve incinme riskini ortadan kaldırırken daha fonksiyonel bir ilerleme sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeplerden ve yaralanma riskindeki azalmanın gözle görülür seviyedeki azalmasından dolayı klinik pilates, klasik pilates egzersizlerine göre daha güvenli ve etkili bir metoddur.

Klasik Pilates ile Klinik Pilates Arasındaki Farklar :

Klasik Pilates ve Klinik Pilates arasında önemli farklılıklar vardır. Klasik Pilates programı bir Pilates eğitmeni tarafından yürütülürken, Klinik Pilates , Klinik Pilates eğitimi almış bir Fizyoterapist tarafından reçete edilir ve denetlenir. Bu fark çok önemlidir çünkü bir Pilates eğitmeninden farklı olarak bir Fizyoterapist yaralanma, patoloji, bedensel işlev, iyileşme ve hareket paternleri hakkında detaylı bilgiye sahiptir. Bu bilgiler, fizyoterapistin her hastayı değerlendirmesine ve her bir egzersiz için hangi egzersizlerin en etkili olacağını belirlemesine izin verir. Bu durum bel - boyun ağrısı yaşıyorsanız, osteoporozunuz varsa (kemik erimesi) , ya da sakatlık geçirmiş bir sporcu veya dansçı iseniz , herhangi bir yaralanma hikayeniz varsa, özellikle önemlidir. Size daha fazla zarar vermemek için özel olarak uyarlanması gereken belirli egzersizler programınıza eklenecektir. Bu ise sadece bir fizyoterapistin yapabileceği bir şeydir. Herhangi bir egzersiz formunda olduğu gibi, Pilates spor yapmak ve mevcut kondisyonunuzu geliştirmek için harika olabilir, ancak yine de doğru şekilde reçete edilmediğinde ve izlenmediğinde yaralanma veya ağrıya neden olma potansiyeli vardır.

Stüdyomuzda Mat pilates, Reformer / Tower Pilates , CoreAlign , Bosu, TRX, Oov, MoTR ekipmanlarımız seans içinde gerekli ve yeterli etkiyi sağlayabilmek için kombine olarak kullanılabilmektedir.

Adres

Ilıca Mah. Palandöken Sok. No:4/B Narlıdere / İZMİR

Tüm hakları saklıdır - 2024 | Pt Dynamic.