Reformer Pilates

Reformer Pilates direnci ve egzersiz çeşitliliği kişiye göre ayarlanabilir yatak benzeri bir platformdur.

Klinik Pilates

Klinik Pilates, bireysel ihtiyaçlarınıza göre oluşturulan güvenli ve etkili bir egzersiz metodudur.

Hamilelikte Pilates

Pilates, bebek ve anne için egzersizin en güvenilir formlarından biridir.

Pilates Metod

Pilates metodu gövdenin ana merkezinin yani lumbopelvik bölge stabilitesinin sağlanmasının önemini vurgulayan zihin ve beden merkezleme tekniğidir.

Core Align

İlham Verici, Ahenkli ve Kişiye Özel Bir Hareket Sanatı

TRX

TRX jiu jitsu kemeri ve paraşüt ağı kullanarak yarattığı sistemle, ismiyle uyumlu yolculuğuna başladı.

Bosu

Bosu denge eğitimi neredeyse her pozisyonda ve egzersiz çeşidinde sıkı bir denge eğitimi deneyimi sağlar.

MoTR

Kullanışlı tasarımı sayesinde sınırsız sayıda egzersiz programı oluşturmaya yardımcı olur.

CoreAlign : İlham Verici, Ahenkli ve Kişiye Özel Bir Hareket Sanatı

CoreAlign, çeşitli yönlerden gelen dirençle, doğal ve akıcı bir şekilde tüm vücut hareketi yapabilmeye olanak sağlayan, eşsiz bir egzersiz ekipmanı ve yeni bir eğitim metodudur. CoreAlign, Manipülatif Terapi dalında yüksek lisans diplomalı Jonathan Hoffman tarafından yaratılmıştır ve fiziksel beceriyi geliştirmek için postür, dinamik hizalanma, ayakta durarak yapılan egzersizler ve fonksiyonel tüm vücut hareket kalıplarına odaklanır. Jonathan Hoffman, CoreAlign'ı başlangıçta fizik tedavi hastalarının iyileşmesine yardımcı olmak için geliştirdi . Yenilikçi ekipman ve egzersiz sistemi, Pilates'e , fizik tedaviye veya entegre edilmiş tüm vücut egzersizleri ve kardiyovasküler çalışmayı zihin-beden yaklaşımıyla birleştiren kişisel antreman çalışmalarına mükemmel bir katkıdır. CoreAlign'ın uyumlu dizaynı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda yürüyüş ve fonksiyonel aktiviteler gibi hareket kalıplarını doğru bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Core kontrolü Postür Kuvvet Fleksibilite Denge Koordinasyon

Çalışmaları için Klinik Pilates egzersizleri ile kombine edilebilecek bir egzersiz ekipmanıdır.

CoreAlign metodunda temel hareket unsurları ; normalde hareketle ilişkilendirilen sinirlere, kaslara, kemiklere ve fasyaya ilaveten, neredeyse tüm organları ve duyguları da temel hareket unsurları içine alan bütünsel bir yaklaşım prensibine odaklanır. Son yıllarda fizyoterapistler tarafından egzersiz programlarının oluşturulmasında kullanılan ve etkileri kanıtlanmış '' biyopsikososyal model'' ile de uyumluluk gösteren CoreAlign hareket unsurları kişiyi sadece istenen hareketleri açığa çıkaran bir sistemden ibaret görmek yerine bir bütün olarak görmektedir. CoreAlign Hareket Temelleri : Mobilite (hareketli) ve stabilite (durağan) hareket unsurlarının, ahenkli hareketlerle sonuçlanan birbirinin peşi sıra uyumlu kuvvetler oluşturabilmesi temeline dayanır. Hareket temelleri vücudun zorlu bir hareketi mükemmel bir biçimde gerçekleştirebilmesi için var olan genel kabiliyetine denmektedir. Eğer hareket temelleri bir görev için yeterli değilse , vücut hareket kalitesinden ödün verme yoluna başvurabilir ki, bu da niteliksiz hareketlere, postüral bozukluklara ve yüksek sakatlanma riskine sebebiyet verebilir. İşte tüm bu sebeplerden ötürü deneyimli bir fizyoterapist tarafından öncelikle detaylı bir postür analizi yapılmalı ve sonrasında hareket halindeki bedeniniz gözlemlenerek hareket temellerinizin kalitesi ölçülmeli ve size uygun bir egzersiz reçetesi oluşturmalıdır. Ahenkli hareket, mobilite (hareketli) ve stabilite (durağan) etkili sistemlerin her ikisinden de eşit ölçüde aktif kas uyarısına ihtiyaç duyar. Sadece tek bir sisteme odaklanan egzersizler, optimal hareket temellerini sağlayamaz.

Stüdyomuzda Mat pilates, Reformer / Tower Pilates , CoreAlign , Bosu, TRX, Oov, MoTR ekipmanlarımız seans içinde gerekli ve yeterli etkiyi sağlayabilmek için kombine olarak kullanılabilmektedir.

gallery photo
gallery photo
gallery photo
gallery photo
gallery photo
gallery photo

Adres

Ilıca Mah. Palandöken Sok. No:4/B Narlıdere / İZMİR

Tüm hakları saklıdır - 2024 | Pt Dynamic.