ptdynamic

Bosu

BOSU : (Both Sides Up ! ) (Both Sides Utilized)

Bosu Denge Egzersizleri :

Denge antrenmanlarında stabilite, hareketlilik ve atletik performansın iyileştirilmesinin yanı sıra sırt ve bel ağrısının hafifletilmesi, vücut farkındalığının yaratılması ve düşmelerin önlenmesi gibi birçok fayda vardır. Bu faydalarının bilinmesine karşın, sağlık ve fitness alanında denge eğitimi genellikle en az önem verilen ve kullanılan egzersiz çeşitlerinden biridir.

Bosu denge eğitimi neredeyse her pozisyonda ve egzersiz çeşidinde sıkı bir denge eğitimi deneyimi sağlar. Bosu gibi sabit olmayan bir yüzeyde egzersiz yapmanın, sabit bir yüzeyde yapılan egzersizlere göre bir takım farklı sonuçları vardır. Sabit olmayan yüzeyde antrenman yapmak core kaslarınızın sürekli çalışmasına ve proprioseptif mekanizmaların (vücudun pozisyon hissini algılayan bir mekanizma) doğru vücut pozisyonunu sağlaması için size geri bildirim göndermesini sağlar. Bu durum, kondisyon hedeflerinize bağlı olarak aynı zamanda güç, esneklik, kardiyo ve denge eğitimi çalışmanıza da olanak sağlar.

Bosu denge eğitiminin tüm bu saydığımız faydalarını deneyimlemek ve vücudunuzda yarattığı değişiklikleri izlemek üzere sizleri Bosu üzerinde egzersiz yapmaya, core kaslarınızı hissetmeye ve dengede durabilmenin keyfini yaşamaya PT Dynamic'e bekliyoruz.

Stüdyomuzda Mat pilates, Reformer / Tower Pilates , CoreAlign , Bosu, TRX, Oov, MoTR ekipmanlarımız seans içinde gerekli ve yeterli etkiyi sağlayabilmek için kombine olarak kullanılabilmektedir.
Adres

Ilıca Mah. Palandöken Sok. No:4/B
Narlıdere / İZMİR

Telefon

Randevu : +90 535 015 65 00

Email

Ofis : [email protected]

Sosyal Medya